Hladnovská 35, Slezská Ostrava, 710 00
Tel.: +420 596 241 073

Žáci Hladnova na týdenním pobytu v Turecku s projektem Comenius

Turecko. Země, která se jako jediná rozkládá na dvou kontinentech, Evropě a Asii. Země žijící odkazem Mustafy Kemala, přezdívaného Otec Turků. Turecko, které je jednou z kolébek civilizace, s památkami tisíce let starými. Tuto překrásnou a překvapivou zemi navštívilo sedm studentů Gymnázia Hladnov se svými učitelkami v rámci projektu Comenius.

Setkání tohoto projektu se týkalo tématu důvodů migrace. Studenti z různých škol, různých zemí se na prezentacích podělili o své výzkumy a přednesli tuto problematiku tak, jak ji znají z vlastního území. Hladnovští studenti tak měli možnost poznat, jak tato problematika vypadá v Itálii, Turecku, Francii a Rumunsku.

Od ranních hodin až do odpoledne trávili studenti čas v hostitelské škole ve městě Manisa. Zde probíhaly prezentace a workshopy, evaluace projektů a diskuze na téma emigrace a imigrace. Odpolední a večerní hodiny pak byly vyhrazeny volnočasovým aktivitám, kdy se studenti setkávali v klubech a hospůdkách, chodili nakupovat a prohlíželi si město a jeho památky z dob Osmanské říše. Součástí setkání projektu byla oficiální návštěva učitelů u prezidenta vzdělávání v Manise, starosty města a guvernéra kraje za přítomnosti místních novinářů a televize.

Mezi aktivity studentů kromě práce patřily také exkurze či zhlédnutí tematického divadelního představení, které si pro nás připravili studenti hostitelské země. Poslední den v Turecku pak všichni vyrazili na výlet po okolních památkách. Navštívili jsme Şirince,Seljuk – místo, kde měla údajně přebývat Panna Marie, Efez a Kuşadası. A třebaže nám občas počasí nepřálo, všichni studenti se shodli na tom, že zde potkali báječné lidi a kamarády a v budoucnu se sem určitě ještě někdy vrátí.

Fotogalerie 

Kalendář akcí

Náhodné foto

obr7-small.jpg
obr11-small.jpg
obr13-small.jpg