Středoškolský florbalový BigShock! turnaj smíšených družstev. 

Ve čtvrtek 6. června absolvoval tým florbalistů a florbalistek našeho gymnázia dalekou cestu do hlavního města. Důvodem byl Středoškolský florbalový BigShock! turnaj smíšených družstev. Po krátkém spánku a dlouhé cestě na náš tým čekalo hned 6 zápasů v základní skupině, ve které se utkal postupně každý s každým herním systémem 2x10 minut. Oproti domácím pražským týmům byl ten náš poměrně nepočetný, což se v posledních zápasech zákonitě muselo projevit. V základní skupině začal náš tým skvěle. V prvních dvou zápasech porazil vysokými výsledky 13:1 a 6:0 postupně týmy z Mladé Boleslavi a z pražské SŠ Gastronomická na Braníku. Všem se nám skvěle poslouchala slova hlasatele, který hlásil výsledky zápasů: ,,…ostravský tým se dále veze na vítězné vlně a opět jednoznačně porazil svého soupeře…“. Ve třetím zápase skupiny ale již narazila kosa na kámen. Postavil se nám tým pražské SŠE Jesenická, což byl tým hokejistů Slavie Praha. A od svých hokejových způsobů neupustili ani v tomto florbalovém zápase. Agresivní hrou na pokraji pravidel (mnohdy daleko za nimi) vyhráli pražští hokejisté 6:5, a tak náš tým musel překousnout první porážku. V dalších dvou zápasech si ovšem hladnovští spravili náladu. Nejprve si vcelku hladce poradili s kutnohorským Gymnáziem Jiřího Ortena a následně si připsali velice cenný skalp. Do cesty se jim postavil tým SPŠ Panská z Prahy, za kterou nastoupili také kapitán české juniorské florbalové reprezentace a další hráči juniorských extraligových týmů! Navíc měli k dispozici hned devět kluků do pole, zatímco za naši školu bojovali jen tři. Nicméně náš tým podal parádní týmový výkon a po velkém boji porazil svého soka, který byl zvýhodněn nejen kvalitativně ale také kvantitativně, 5:3! V poslední zápase skupiny se již ale projevil užší kádr a rychleji ubývající síly našich hráčů i hráček – hladnovští podlehli druhému moravskému týmu na turnaji – SPŠ a OA Uherský Brod. Ze sedmičlenné skupiny si ale svými výkony vybojovali bezpečný postup do semifinále, kde se opět potkali s vítězem skupiny – SPŠ Panská, kterou jako jediní na turnaji dokázali ve skupině porazit. V semifinále už ale naši hráči mleli doslova a do písmene z posledních sil a dle toho také průběh semifinále vypadal. Soupeř nasadil od začátku vysoké tempo, se kterým drželi krok naši hráči jen s vypětím posledních sil. Také proto byl výsledek po poločase 2:8. Ve druhé části hry ovšem chytili hladnovští druhý dech a zabojovali alespoň o čest školy i města a nenechali pražským nic zadarmo. Zápas ještě mírně zdramatizovali, na otočení skóre už ale čas nezbýval, a tak se náš tým rozloučil s turnajem prohrou 7:10 v semifinále.

Nejlepším střelcem Gymnázia Hladnov a turnaje se stal Richard Foltinek(2.A)! 

florbal13

 Tým Gymnázia Hladnov (zleva):

zadní řada: Natálie Ferčáková (3.C), Kamila Revendová (3.C), Míša Kopková (1.S), Martin Vaňhara (3.C), Anička Lazarová (2.A), Tomáš Kurka (2.A)

přední řada: Richard Foltinek (2.A), Kryštof Koller (2.B), Dominik Taras (3.C)