Hladnovská 35, Slezská Ostrava, 710 00
Tel.: +420 596 241 073

Mezinárodní setkání studentů na hladnovském gymnáziu odstartovalo projekt Erasmus plus

V rámci projektu Erasmus plus ABC For the Future proběhlo první setkání v České republice. Studenti a učitelé z partnerských škol v Itálii, Španělsku a Švédsku strávili v Ostravě zajímavý a velmi intenzivní týden.

erasmus2

Studenti a učitelé z partnerských škol v Itálii, Španělsku a Švédsku strávili v Ostravě zajímavý a velmi intenzivní týden.

Tématem prvního setkání v České republice je Boj za svobodu, která je důležitou součástí naší historie. Seznámili jsme se s osobností Jana Palacha, navštívili Prahu a památná místa v boji za demokracii, ať už je to kostel Cyrila a Metoděje, kde probíhal tragický boj parašutistů po atentátu na Heydricha nebo Národní třída, která byla dějištěm mnoha historických událostí. Velmi silným zážitkem byla návštěva Osvětimi, abychom si uvědomili cenu lidského života a nesmyslnost předsudků, rasismu a populismu.

Projekt ABC For The Future, který je financován z fondu Evropské unie umožní studentům poznat minulost a skrz přítomnost budovat budoucnost. Studenti se naučí, jak uchovat kulturní dědictví pro budoucí generace, poskytne mladým lidem úplně jiný náhled na kulturní dědictví, během mobilit studenti opustí zdi běžné třídy a každodenní výuku a budou se učit v neformálním prostředí, skrz své vlastní zkušenosti a zážitky.
Hlavním výstupem projektu bude kalendář, který bude mapovat naši společnou práci a zároveň bude sloužit jako výukový materiál pro žáky. Jako má rok 4 roční období, stejně tak i náš kalendář má 4 hlavní části, které jsou věnované jednotlivým zemím.
Dále se setkáme v Itálii, kolébce umění a kultury. Seznámíme se s genialitou Leonarda da Vinciho, jeho obrazy, vynálezy a plány, které ovlivnily světové umění, techniku a myšlení.
Španělsko nás obohatí o poznatky v oboru komunikace, využívání kritického myšlení a schopností pracovat s informací a orientovat se ve světě internetu, falešných zpráv a desinformací a naučit se efektivně využít komunikaci v soukromém a pracovním životě, který mají naši studenti před sebou.
Švédsko soustředilo své kulturní dědictví na zdravý životní styl, sport, znovu obnovitelné zdroje a vztah k přírodě. Připomene studentům, jak je nutné respektovat naše životní prostředí, čelit civilizačním chorobám a neduhům a vybudovat tak budoucnost, ve které budeme společně žít.
Poslední mobilita nás zavede do Bruselu, hlavního města Evropské unie, kde navštívíme významné evropské instituce a představíme náš kalendář v Evropském parlamentu, na což se již dnes velmi těšíme.

 

Mgr. Martina Baseggio

 

 

 

Kalendář akcí

Červenec 2019
po út st čt so ne
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Náhodné foto

obr20-small.jpg
obr12-small.jpg
obr6-small.jpg