Přijetí u pana velvyslance

V pátek 14. června uspořádal španělský velvyslanec, pan Ángel Llosada, recepci pro učitele a nejlepší studenty bilingvních škol.

Naši školu reprezentovaly vítězky celostátních kol soutěží, a to Terka Janíková ze 4. S, která v soutěži Gran Canaria zvítězila se stolní poznávací hrou a odnesla si poukaz na jazykový pobyt na tomto krásném ostrově. Další byly Markéta Videnková z 2. S, která obsadila 2. místo v soutěži Matematika ve fotografii (kategorie A), a Anička Hořáková, vítězka kategorie B. Diplom a cenu obdržela také nepřítomná Markéta Rychlá z 5. S, a to za 3. místo v soutěži Fotomontáž, téma Španělská literatura.
Na recepci byli pozváni také naši tři bývalí studenti: Petra Sajdoková, která vystudovala mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě v Brně a praxi vykonávala na velvyslanectví České republiky v Madridu, Nataša Chmelová, absolventka studia španělského jazyka a literatury na Univerzitě v Granadě, a Vašek Týn, současný student fakulty architektury ČVUT v Praze.
Kromě slavnostních projevů a předání cen mohli všichni přítomní ocenit také španělské speciality, které se na zahradě rezidence pana velvyslance podávaly.

 

PaedDr. Ivana Freitagová