Po roce je tu opět Krakov

Studenti španělské bilingvy 2. S se podívali do Krakova. Poznávali historické skvosty města. První kroky však směřovaly do Národní galerie v Krakově, kde se nachází jeden ze vzácných portrétů renesančního génia Leonarda da Vinciho, Dáma s hranostajem.

 

Další část prohlídky pokračovala pod Wawelem u Dračí jámy. Po vyslechnutí příběhu o krutém drakovi se všichni vydali na zámek. Tady se nachází slavná krakovská katedrála, která sloužila ke korunovacím polských králů a rovněž i jako jejich pohřebiště. V katedrále jsou pohřbeny i významné polské osobnosti. Studenty zajímala také věž, kde se nachází nejslavnější zvon v Polsku, zvon Zikmund. Po dobrodružném výstupu ke zvonu se naskytl famózní pohled na Krakov.

Po Wawelu následovala návštěva historického centra a prohlídka Mariánské baziliky, Barbakanu, Jagellonské univerzity a slavného Rynku.

Našel se i čas na dobrý oběd a chvilku odpočinku. Počasí nám docela přálo. Trochu se zatáhla obloha a lehce zapršelo. Ale na kráse to městu určitě neubralo.

Tip pro vás: Krakov před Vánocemi. Úžasná atmosféra a krásná výzdoba spolu s trhy na Rynku činí město opravdu kouzelným.

PhDr. Alena Lacinová

fotografie: PhDr. Alena Lacinová a Mgr. Kateřina Břusková Komendová